Zaproszenie na spotkanie z ekonomistą Ryszardem Petru

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością zapraszamy członków Stowarzyszenia, studentów i absolwentów studiów MBA oraz wszystkich przyjaciół Stowarzyszenia na spotkanie pod tytułem „Finanse, a przedsiębiorczość”, którego gościem i prelegentem będzie Ryszard Petru, ekonomista, przewodniczący Towarzystwa Ekonomistów Polskich poprzedniej kadencji.

Spotkanie odbędzie się już w najbliższą niedzielę tj. 12 czerwca (niedziela) o godzinie 11.00 w siedzibie Business Club Szczecin przy pl. Batorego 4 (google maps). Po prelekcji przewidziany jest czas na dyskusję. Planowy czas zakończenia spotkania godz. 13.00.

Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłaszanie swojej obecności mailowo na adres mba@absolwencimba.pl lub telefonicznie na numer Stowarzyszenia +48 91 311 1260 podając: imię i nazwisko.

Z pozdrowieniami
Zarząd SA MBA

ryszard_petruRyszard Petru

Ekonomista, ukończył studia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W latach 1997-2000 był doradcą Leszka Balcerowicza, wicepremiera i ministra finansów. W 2001 roku rozpoczął pracę jako ekonomista ds. Polski i Węgier w Banku Światowym. Funkcję tę pełnił do 2004 roku. W kolejnych latach pracował m.in. jako główny ekonomista Banku BPH, a także dyrektor banku ds. strategii i główny ekonomista BRE Banku oraz PKO BP. W latach 2011-2014 odpowiadał za polskie firmy jako partner w PricewaterhouseCoopers. 13 maja 2011 Ryszard Petru został przewodniczącym Towarzystwa Ekonomistów Polskich, a w 2014 roku przewodniczącym rady nadzorczej PKP S.A. i Solaris Bus&Coach. Ryszard Petru jest również autorem wielu publikacji poruszających tematykę gospodarczą.