Nasi goście

grzegorz_w_kolodkoGrzegorz W. Kołodko

Profesor zwyczajny doktor habilitowany nauk ekonomicznych. Jeden z głównych architektów polskich reform gospodarczych, uczony i wykładowca akademicki, autor wielu książek i artykułów naukowych opublikowanych w ponad 40 krajach, ekspert i konsultant międzynarodowych organizacji. Dyrektor Centrum Badawczego Transformacji, Integracji i Globalizacji TIGER w Akademii Leona Leona Koźmińskiego w Warszawie. Jako wicepremier i minister finansów (1994-97) doprowadził Polskę do OECD. Ponownie na tym stanowisku w latach 2002-03 odegrał ważną rolę w procesie integracji z Unią Europejską. W czasie gdy koordynował politykę gospodarczą Polski, PKB na mieszkańca wzrósł o ponad jedną trzecią. Członek Europejskiej Akademii Nauki, Sztuki i Literatury. Podróżnik i maratończyk.

Czytaj więcej


03.2010 Warszawa, N/Z Elzbieta Maczynska fot.Katarzyna ProkuskaElżbieta Mączyńska

Profesor nauk ekonomicznych, Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego (dyscyplina: ekonomia). Kierownik Katedry Zarządzania Finansami Przedsiębiorstwa (od września 2008), kierownik studiów podyplomowych: „Wycena Nieruchomości” oraz „Zarządzanie Nieruchomościami”. Pracownik naukowy Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN (od marca 1990); Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego (od grudnia 2005 r.). Sekretarz naukowy i członek Prezydium Rady Strategii Społeczno-Gospodarczej przy Radzie Ministrów (1994-2005).

Czytaj więcej


grzegorz_zatrybGrzegorz Zatryb

Grzegorz Zatryb jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. jako zarządzający w CAIB Securities, Zastępca Dyrektora w Departamencie Zarządzania Aktywami BRE Asset Management oraz Dyrektor Biura Skarbu TUiR WARTA SA. W latach 2002-2008 był Wiceprezesem Zarządu PTE Skarbiec – Emerytura. Od 2010 roku w TFI Skarbiec, początkowo jako Zarządzający w Skarbiec TFI a następnie jako Dyrektor Zespołu Analiz i Główny Strateg Skarbiec TFI. Od sierpnia 2012r. pełni funkcję Głównego Stratega Grupy Skarbiec.

Czytaj więcej


witold_orlowskiWitold Orłowski

Profesor nauk ekonomicznych, ekonomista, Członek Rady Gospodarczej przy Premierze RP oraz główny doradca ekonomiczny PricewaterhouseCoopers Polska. W 2011 prof. Orłowski został powołany na stanowisko Specjalnego Doradcy Komisji Europejskiej ds. Budżetu. W 2007 roku otrzymał naukowy tytuł Profesora zwyczajnego nauk ekonomicznych. W latach 2002-2005 był Szefem Zespołu Doradców Ekonomicznych Prezydenta RP.

Czytaj więcej


krzysztof_holowczycKrzysztof Hołowczyc

Krzysztof Hołowczyc to jeden z najbardziej utytułowanych polskich kierowców rajdowych, mający w swoim dorobku zarówno wielokrotne tytuły Mistrza Polski, Mistrza Europy, jak i udane starty w eliminacjach Mistrzostw Świata (WRC) i w legendarnym rajdzie Dakar. Sukcesy sportowe w połączeniu z wyjątkową osobowością zaowocowały ogromną popularnością jego osoby oraz przyczyniły się do prawdziwego rozkwitu rajdów samochodowych w Polsce.

Czytaj więcej


pawel_gniazdowskiPaweł Gniazdowski

Od 2001 roku Country Head DBM Polska, obecnie Lee Hecht Harrison DBM. Specjalizacja: transition management i coaching kariery. Wieloletnie doświadczenie na stanowiskach menedżerskich odpowiedzialnych za rozwój biznesu. Z sukcesem wprowadził do Polski i rozwinął międzynarodową organizację konsultingową. W obszarze HR realizował i koordynował projekty rekrutacyjne i exec search oraz AC/DC na stanowiska menedżerskie dla różnych branż w latach 1993-2000.

Czytaj więcej


wojciech_jacobsonWojciech Jacobsen

Jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, jeden z najbardziej doświadczonych polskich kapitanów jachtowych.

Polski chemik, żeglarz; od 1949 – członek Jacht Klubu AZS w Szczecinie, uczestnik regat, szkoleń, rejsów oceanicznych, w tym historycznego rejsu na Vagabond II przez Przejście Północno-Zachodnie, od 1965 – kapitan jachtowy, członek honorowy Polskiego Związku Żeglarskiego (2004) oraz Akademickiego Związku Sportowego, członek Bractwa Wybrzeża i Rady Programowej Polskiej Fundacji Morskiej.

Czytaj więcej


krzyztof_rybinskiKrzysztof Rybiński

Krzysztof Rybiński jest absolwentem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego (tytuł magistra w 1991 r.) i Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego (tytuł magistra ekonomii w 1993 r., doktora ekonomii w 1996 r.).  W marcu 2009 r. obronił pracę habilitacyjną w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W latach 1998-2007 uczestniczył w kursach na temat prognozowania i modelowania rynków finansowych (Londyn, 1998), prognozowania makroekonomicznego i kursów walutowych (Genewa, 1999), prognozowania makroekonomicznego (Cambridge, 2000), metod prezentacji, zarządzania instytucją (indywidualny kurs, 2005), szybkiego czytania (2006), zrównoważonej karty wyników w sektorze publicznym (Robert Kaplan), (2006), wykorzystania web2.0 do zwiększenia wydajności pracownika wiedzy, (2007), zarządzania projektami (metodologia Prince 2), (2007), globalnej alokacji aktywów (prof. Philippe Jorion), (Genewa, 2007).

Czytaj więcej


 robert_gwiazdowskiRobert Gwiazdowski

Doktor habilitowany nauk prawnych. Profesor prawa na Uczelni Łazarskiego, na której zajmuje się myślą polityczną, prawną i ekonomiczną oraz ekonomiczną analizą prawa. Adwokat i doradca podatkowy. Specjalizuje się w prawie podatkowym.

Czytaj więcej


grzegorz_turniakGrzegorz Turniak

Grzegorz Turniak niestrudzony orędownik wartościowych idei: networkingu, minglingu, zarządzania talentami i karierą. W lutym 2006 roku założył i do grudnia 2012 był prezesem firmy BNI Polska.  Założył i prowadził z partnerami The Top Careers Club. Poprzednio w swojej karierze pełnił m.in. funkcje Prezesa jobpilot Polska, HR Sector Sales Manager – SAP Polska, Managing Director – Neumann Management Institute, Dyrektora Polskiej Międzynarodowej Szkoły Zarządzania.

Czytaj więcej