Spotkanie integracyjne polskich Stowarzyszeń/Klubów absolwentów MBA

Jest nam bardzo miło poinformować, że nasza inicjatywa integracji polskich Stowarzyszeń/Klubów absolwentów MBA spotkała się z aprobatą Koleżanek i Kolegów z innych ośrodków w Polsce. O tym planowanym przedsięwzięciu informowaliśmy szerzej omawiając nasze plany działalności podczas Walnego Zgromadzenia (wrzesień br.).

W zorganizowanym przez nas spotkaniu podczas rejsu promem Polonia (Szwecja/Ystad), poza naszą reprezentacją, wzięli udział przedstawiciele Zarządów następujących organizacji:
– Stowarzyszenie Absolwentów Warsaw-Illinois Executive MBA – Warszawa
– Stowarzyszenie Absolwentów MBA Uniwersytetu Gdańskiego – Gdańsk
– Stowarzyszenie Absolwentów Wielkopolskiej Szkoły Biznesu MBA CLUB – Poznań
– Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów MBA – Kraków
– Klub KSB Alumni MBA – Kraków.

Inicjatywa, którą roboczo nazwaliśmy „MBA bez granic” ma na celu nawiązanie relacji biznesowych i towarzyskich pomiędzy członkami naszych organizacji, poprzez wzajemne uczestnictwo w organizowanych wydarzeniach, a także realizację wspólnych przedsięwzięć w przyszłości.  Koledzy z Krakowa już zapewnili nas o przyjeździe na nasze Regaty MBA Cup w czerwcu 2016 r. Podejmiemy starania o włączenie do naszej inicjatywy innych Stowarzyszeń/Klubów skupiających absolwentów programów MBA. Deklarację udziału w programie współpracy Stowarzyszeń/Klubów przesłało nam także Stowarzyszenie „Klub MBA Wrocław”.

Uzgodniliśmy następujące pierwsze wspólne działania:
– wzajemna wymiana informacji (zaproszeń) o zaplanowanych wydarzeniach organizowanych przez nasze organizacje,
– stworzenie grupy komunikacyjnej, dedykowanej wyłącznie dla członków naszych organizacji na portalu społecznościowym LinkedIn,
–  stworzenie rozpoznawalnej „organizacji” mającej zdolność opiniotwórczą w sprawach gospodarczych, zarówno na poziomie lokalnym jak i krajowym.

Uzgodniliśmy, że cyklicznie – dwa razy w roku (wrzesień, marzec) spotykały będą się władze naszych organizacji w celu planowania strategii wspólnych działań i programów wspólnej aktywności na najbliższe 6 miesięcy. Spotkania organizowane będą rotacyjnie przez nasze organizacje. Warszawa zapowiada zorganizowanie następnego spotkania w marcu 2016 roku.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, a nasza organizacja rejsu promem spotkała się z ciepłymi podziękowaniami. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego pierwszego (historycznego 🙂 ) spotkania.

Serdecznie Was pozdrawiamy. Zarząd SA MBA