Relacja ze spotkania z Ryszardem Petru

12 czerwca br. gościem kolejnego naszego mityngu z cyklu spotkań z ludźmi świata biznesu i nauki był Pan Ryszard Petru. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, w latach 2001-2004 pracował w Banku Światowym, następnie m.in. w Banku BPH, BRE Banku, PKO BP, był także przewodniczącym Towarzystwa Ekonomistów Polskich. Obecnie jest posłem na Sejm VIII kadencji. Jest autorem książki „Koniec wolnego rynku? Geneza kryzysu”, w której próbuje odpowiedzieć między innymi na pytania o genezę trwającego kryzysu gospodarczego, a także opowiedzieć o wydarzeniach, jakie miały miejsce w światowej gospodarce od początku kryzysu, o mechanizmach, jakie do nich doprowadziły i ich konsekwencjach.

Spotkanie z nami poświęcone było właśnie tematom z przestrzeni gospodarki i ekonomii.  Jednakże czas nam poświęcony zdominowały bieżące zagadnienia polskiej gospodarki. Sytuacja budżetowa w kontekście realizowanego projektu „500 plus”, program Morawieckiego, dług publiczny, i inne aktualne projekty makroekonomiczne mające na celu akcelerację wzrostu gospodarczego.

Spotkaniu towarzyszyła ożywiona dyskusja z salą liczącą ponad 60 osób, członków Stowarzyszenia Absolwentów MBA i naszych sympatyków, absolwentów programów MBA. Pomimo fascynujących rozważań nad polską gospodarką nie udało się uniknąć komentarzy o charakterze politycznym, a to głównie za sprawą pytań uczestników spotkania. Aktywna dysputa trwała do końca spotkania limitowanego czasem naszego gościa.

Dziękujemy za udział w prelekcji. Będziemy czynić starania mające na celu zapraszanie polskich ekonomistów reprezentujących różne punkty widzenia na obecną i przyszłą sytuację gospodarczą kraju.