Relacja ze spotkania czwartkowego – 24.05.2018r.

Koleżanki i Koledzy

Podczas ostatniego majowego spotkania wyjątkowo byliśmy gośćmi Akademii Sztuki w Centrum Przemysłów Kreatywnych, czyli w miejscu, gdzie świat sztuki spotyka się ze światem biznesu.

Nasze spotkanie składało się z trzech części, podczas których:

  1. Zapoznaliśmy się z infrastrukturą Centrum Przemysłów Kreatywnych, której laboratoria należą do najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych w naszym kraju.
  2. Wysłuchaliśmy prezentacji pt. „Budowanie wartości przez design„, którą poprowadziła dr Magdalena Małachowska – współtwórca CPK, ekspert w dziedzinie projektowania usług, która na co dzień korzysta z metodyki projektowej (service design) i myślenia projektowego (design thinking) – pracowała z wieloma międzynarodowymi markami, m.in. Asseco, Fuxblau, Squiz – z jej know-how korzystają takie lokalne firmy jak City Hall czy Stowarzyszenie Media Dizajn.
  3. Uczestniczyliśmy w warsztatach, podczas których mogliśmy zapoznać się w praktyce czym jest „Design thinking” – spore wyzwanie, ale daliśmy radę 🙂

Serdecznie dziękujemy za prawie 3 godzinne spotkanie, które dla nas praktyków było niezwykle interesujące. Szczególne podziękowania należą się p.Marice Skubiszewskiej,obecnej dyrektor CPK, oraz p.Magdalenie Małachowskiej, które przygotowały i poprowadziły to spotkanie, a także uświadomiły nam jak bardzo otwarte dla biznesu i nowoczesne miejsce do projektowania mamy w Szczecinie, czym jest „Design thinking” oraz … jak go zastosować w praktyce.

Mamy nadzieję, że nasze pierwsze spotkanie w Akademii Sztuki będzie początkiem bliższe współpracy.

Pozdrowienia

Zarząd SA MBA

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji ze spotkania: