Relacja ze spotkania czwartkowego – 17.03.2016

Koleżanki, Koledzy

17 marca br. odbyło się spotkanie edukacyjno-networkingowe, kolejne  z zaplanowanej serii „czwartkowych spotkań” SA MBA.  Spotkanie, już tradycyjnie, rozpoczęło się od 30 minutowego networkingu, formy naszej komunikacji, która staje się nam coraz bliższa, a którą będziemy rozwijać i zgłębiać jej tajniki podczas następnych meetingów.

Głównym punktem spotkania był wykład motywacyjny Alicji Klimek-Junak (Członek Stowarzyszenia), pt. „Co cebula może mieć wspólnego z moją motywacją”.  Wykład połączony był z prezentacją i praktycznym treningiem. Z wielkim zainteresowaniem poznawaliśmy praktyczne i naukowe podejście do analizy indywidualnych motywacji wynikających z naszych definiowanych potrzeb, ich procesu poznania i rozwoju, zdefiniowania w nauce szesnastu motywatorów, potrzeby świadomości indywidualnej hierarchii motywatorów niezbędnej do budowania efektywnego teamu (biznes, coaching, sport, ……..). Bardzo interesujący, nowatorski w naukach humanistycznych, jest model „cebuli” ukazujący nakładające się warstwowo: Zachowania, Kompetencje, Przekonania, Motywy/Wartości. Warto przytoczyć tu cytat wielkiego chińskiego filozofa Konfucjusza, zawarty w Ali prezentacji – „Jeżeli kochasz to co robisz, nigdy w życiu nie będziesz musiał pracować”.

Wykład zainspirował nas do ożywionej dyskusji w ostatniej części spotkania przy kawie.

Bardzo dziękujemy Ali za świetny i fascynujący wykład oraz udostępnienie prezentacji, którą zamieściliśmy na naszej stronie internetowej (www.absolwencimba.pl) – TKB – Kącik edukacyjny. Materiały dostępne tylko dla członków Stowarzyszenia po zalogowaniu do serwisu strony.

Poniżej krótka fotorelacja ze spotkania. Jednocześnie zapraszamy na następne spotkanie czwartkowe, które odbędzie się już 7 kwietnia 2016r (więcej).