Relacja ze spotkania czwartkowego – 07.04.2016

Koleżanki i Koledzy

Już tradycyjnie w czwartek, 7 kwietnia br. odbyło się kolejne spotkanie networkingowo-edukacyjne członków SA MBA i sympatyków naszej organizacji. Kontynuujemy networking – formę naszej wspólnej komunikacji, w pierwszych 30 minutach spotkania. Jednak najważniejszym i fascynującym punktem meetingu było wystąpienie naszego gościa, Marty Petka-Zagajewskiej – Głównego Ekonomisty Raiffeisen Polbank. Prelekcja Pani Marty, wzbogacona prezentacją dotyczyła m.in.:

  • globalnych czynników zmian na rynkach finansowych, od ryzyk geopolitycznych, poprzez rynki „geograficzne” (Chiny, USA, gospodarki wschodzące) do nasilających się zjawisk społecznych (terroryzm, islamscy uchodźcy);
  • znaczenia samospełniających się prognoz w gospodarkach;
  • ewaluacji prognoz światowego wzrostu gospodarczego z ostatnich pięciu lat dla kroczących pięcioletnich perspektyw w relacji do realnego wzrostu;
  • oceny sytuacji gospodarczej Polski i prognoz PKB w odniesieniu m.in. do Programu Morawieckiego i Programu 500+;
  • prognoz lokomotyw gospodarki (inwestycje, konsumpcja, eksport) i próby nakreślenia scenariusza dla polskiej gospodarki na 2017 rok.

To tylko niektóre zagadnienia spośród poruszanych podczas prelekcji, będące inspiracją do bardzo ożywionej dyskusji. Zachęcamy do zapoznania się z Prezentacją Pani Marty Petka-Zagajewskiej dostępną na naszej stronie internetowej – TKB – Kącik edukacyjny.

Po raz kolejny bardzo dziękujemy ZPSB za udostępnienie nam sal.

Uprzejmie przypominamy, że 19 maja odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków SA MBA, na które już teraz zapraszamy.

Zapraszamy do zapoznania się z krótką fotorelacją ze spotkania.